Zakładanie trawników Poznań

Zakładanie trawników: Poznań

Trawniki zakładane są przede wszystkim wokół domów, w ogrodach, ale też w parkach i na terenach rekreacyjnych czy sportowych. Kluczowe jest to, aby grunt był względnie płaski, dobrze nasłoneczniony, a do tego sprawnie odprowadzał wodę. To, na jaki rodzaj trawy warto się zdecydować, zależy od specyficznych warunków klimatycznych i glebowych w danym rejonie. Sprawdź, co w ramach zakładania trawników oferujemy Klientom z Poznania oraz okolic!

Etapy zakładania trawnika w przydomowym ogrodzie

Zakładanie trawników to nie tylko wysianie nasion — to wieloetapowy proces, który wymaga odpowiedniego przygotowania ogrodu, w którym ma znaleźć się trawa. Klientom z Poznania i okolic oferujemy kompleksowe usługi, w tym:

  • oczyszczenie terenu z kamieni, korzeni oraz innych przeszkód,
  • wyrównanie gruntu, aby trawa później mogła rosnąć równomiernie,
  • sprawdzenie, czy gleba spełnia kryteria — badamy pH ziemi, a jeśli jest taka konieczność, nawozimy, przeprowadzamy wapnowania lub aerację, a niekiedy przywozimy nową glebę,
  • projektujemy i instalujemy system automatycznego nawadniania trawnika. Aby był on niewidoczny, musi być wkopany w ziemię i ukryty pod trawnikiem, a spryskiwacze muszą być tak rozmieszczone, by pokryć 100% powierzchni ogrodu;
  • siew albo wykładanie trawy z rolki — w zależności od tego, jak szybko chcemy osiągnąć efekt, wysiewamy nasiona mieszanki traw lub układamy wcześniej pozyskane rolki.

Zakładanie trawnika: Poznań

Na rynku dostępnych jest mnóstwo gatunków traw o różnych właściwościach i cechach charakterystycznych. Na podstawie warunków glebowych oraz mikroklimatycznych panujących w ogrodzie dobierzemy najlepiej odpowiadający produkt. Układanie trawy z rolki jest opcją nieco bardziej kosztowną, ale za to przynoszącą natychmiastowy efekt, dlatego sprawdza się wtedy, gdy naszym Klientom zależy na czasie. Jeśli wolisz tańsze rozwiązanie, polecamy tradycyjny siew nasion trawy — w zależności od warunków zaczną one kiełkować już po około 7-14 dniach. W pierwszych tygodniach należy szczególnie uważać na pielęgnację, w tym regularne podlewanie oraz unikanie chodzenia po trawie, by nie uszkodzić delikatnych jeszcze korzeni. Pełną gęstość i intensywność trawnik osiąga po 6-12 miesiącach.

Specjaliści od zakładania trawników

Z jakiegoś powodu nie udało Ci się uzyskać wymarzonego efektu gęstej, zielonej trawy w ogrodzie? Coś sprawia, że nasiona nie kiełkują albo trawnik jest bardzo rzadki? Taki stan może mieć wiele przyczyn, które nasza ekipa rozpozna jeszcze podczas oględzin Twojego ogrodu w Poznaniu bądź okolicach. Być może problemem jest skład chemiczny gleby, duża ilość kamieni pod powierzchnią gruntu albo działanie jakiegoś szkodnika. Zajmiemy się przygotowaniem terenu, a następnie zakładaniem trawnika, służąc także doradztwem w zakresie prawidłowej pielęgnacji. Zapraszamy!

zakładanie trawników w poznaniu